| Material | Wax |
|---|---|
| Product Name | Solid Polishing Wax |
| Weight | Light |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
| Function | Edge, Conor And Marks Polish For Metal Ware |
|---|---|
| Size Of Workpiece | ≤φ250mm (Dia.) |
| Size Of Abrasive Wheel | ≤φ280mm(Dia.) |
| Motor (for The) Power | Abrasive Wheel Motor: 5.5kw×1, 3kw×1 |
| Workpiece Speed | Abrasive Wheel: 2860r/min (Adjustable) |
| Function | Edge Polish For Metal Ware |
|---|---|
| Size Of Workpiece | ≤φ320mm×250mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasive Wheel | ≤φ200mm×60mm (Dia.×Thickness) |
| Motor (for The) Power | Abrasive Wheel Motor: 4kw×1 |
| Workpiece Speed | Abrasive Wheel: 2900r/min (Adjustable) |
| Function | Inner Polish For Pan |
|---|---|
| Size Of Workpiece | ≤φ4000mm×(50-250)mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasive Wheel | ≤φ220mm (Dia.) |
| Motor (for The) Power | Workpiece Motor: 0.75kw×1 |
| Speed | Workpiece: 28-140r/min (Adjustable) |
| Function | Outer Polish For Pan & Cover |
|---|---|
| Size Of Workpiece | Pan Lid≤φ400mm×50mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasive Wheel | ≤φ430mm×330mm (Dia.×Thickness) |
| Motor Power | Total Power: 11KW×2 |
| Speed | Abrasive Speed: 2160r/min |
| Database Of Laser Cutting Processes | Database Of Laser Cutting Processes |
|---|---|
| Laser Generater System | MAX 3000W |
| Machine Type | Roll Type Fiber Laser Cutting Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Application | Industrial |
|---|---|
| Capacity | High Capacity |
| Product Name | Scouring Pad Belt |
| Size | Customized |
| Structure | Horizontal |
| Function | Outer Polish For Pan (Side) |
|---|---|
| Stations | 4 |
| Size Of Workpiece | ≤φ120mm×120mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasive Wheel | ≤φ400mm (Dia.) |
| Motor Power | Abrasive Wheel Motor:7.5kw×1 |
| Slide Stroke (mm) | 400 |
|---|---|
| Return Force (kN) | 2000 KN |
| Machine Type | Hydraulic Press Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Slide Stroke (mm) | 400 |
|---|---|
| Return Force (kN) | 2000 KN |
| Machine Type | Hydraulic Press Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |