| Slide Stroke (mm) | 400 |
|---|---|
| Return Force (kN) | 2000 KN |
| Machine Type | Hydraulic Press Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Database Of Laser Cutting Processes | Database Of Laser Cutting Processes |
|---|---|
| Laser Generater System | MAX 3000W |
| Machine Type | Roll Type Fiber Laser Cutting Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Database Of Laser Cutting Processes | Database Of Laser Cutting Processes |
|---|---|
| Laser Generater System | MAX 3000W |
| Machine Type | Roll Type Fiber Laser Cutting Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Slide Stroke (mm) | 400 |
|---|---|
| Return Force (kN) | 2000 KN |
| Machine Type | Hydraulic Press Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Packaging Details | Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Payment Terms | D/A,L/C,D/P,T/T,Western Union, |
| Supply Ability | 50000 PCS/ Year |
| Place of Origin | China |
| Database Of Laser Cutting Processes | Database Of Laser Cutting Processes |
|---|---|
| Laser Generater System | MAX 3000W |
| Machine Type | Roll Type Fiber Laser Cutting Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Database Of Laser Cutting Processes | Database Of Laser Cutting Processes |
|---|---|
| Laser Generater System | MAX 3000W |
| Machine Type | Roll Type Fiber Laser Cutting Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Packaging Details | Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Payment Terms | D/A,L/C,D/P,T/T,Western Union, |
| Supply Ability | 50000 PCS/ Year |
| Place of Origin | China |
| Energy Consumption | Low |
|---|---|
| Application | Cookware Manufacturing |
| Production Speed | Adjustable |
| Voltage | 380V |
| Control System | PLC |
| Slide Stroke (mm) | 400 |
|---|---|
| Return Force (kN) | 2000 KN |
| Machine Type | Hydraulic Press Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |