| Sink Type | Double - Bowl, Single - Bowl |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Productivity | High |
| Power Consumption | 20 KW |
| Safety | High |
| Function | Oval, Triangle, Rectangle, Gourd And Other Shaped Metal Products Of The Edge - Cutting ,beading And Pressing |
|---|---|
| Max. Size Of Workpiece | Longest Edge 600mm × H 300mm |
| Control System | NC Control System |
| Machine Power | Total Power: About 10kw |
| Power Supply | Three-phase Five Line, 380V±10% 50Hz (According To Customer Requirements) |
| Body Size | 1400*1100*2000mm |
|---|---|
| Voltage | 220V |
| Power | 400W |
| The Clamping Way | Pneuma-lock |
| Control Air Pressure | 0.2-1.0MPa |
| Body Size | 1400*1100*2000mm |
|---|---|
| Voltage | 220V |
| Power | 400W |
| The Clamping Way | Pneuma-lock |
| Control Air Pressure | 0.2-1.0MPa |
| Body Size | 1400*1100*2000mm |
|---|---|
| Voltage | 220V |
| Power | 400W |
| The Clamping Way | Pneuma-lock |
| Control Air Pressure | 0.2-1.0MPa |
| Body Size | 1400*1100*2000mm |
|---|---|
| Voltage | 220V |
| Power | 400W |
| The Clamping Way | Pneuma-lock |
| Control Air Pressure | 0.2-1.0MPa |
| Function | Inner Polish For Pan |
|---|---|
| Size Of Workpiece | ≤φ4000mm×(50-250)mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasive Wheel | ≤φ220mm (Dia.) |
| Motor (for The) Power | Workpiece Reciprocating Motor: 0.37kw×1 |
| Speed | Workpiece: 28-140r/min (Adjustable) |
| Function | Inter Sanding For Metal Ware |
|---|---|
| Stations | ≤ 12 |
| Size Of Workpiece | ≤φ320mm×260mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasive | Size Of Abrasive Wheel≤φ200mm (Dia.) |
| Motor (for The) Power | Abrasive Wheel Motor: 7.5kw/4kw |
| Application | Industrial |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Dimensions | 1000x1000x1800mm |
| Material | Steel |
| Max Pressure | 100T |
| Capacity | Large |
|---|---|
| Control | Automatic |
| Material | Steel |
| Name | Sand Belt |
| Power | Electric |