| Database Of Laser Cutting Processes | Database Of Laser Cutting Processes |
|---|---|
| Laser Generater System | MAX 3000W |
| Machine Type | Roll Type Fiber Laser Cutting Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Database Of Laser Cutting Processes | Database Of Laser Cutting Processes |
|---|---|
| Laser Generater System | MAX 3000W |
| Machine Type | Roll Type Fiber Laser Cutting Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Database Of Laser Cutting Processes | Database Of Laser Cutting Processes |
|---|---|
| Laser Generater System | MAX 3000W |
| Machine Type | Roll Type Fiber Laser Cutting Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Production Speed | Adjustable |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Product Size | Customizable |
| Model Number | SK - 001, SK - 002, Etc. (customizable) |
| Sink Type | Double - Bowl, Single - Bowl |
| Production Speed | Adjustable |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Product Size | Customizable |
| Model Number | SK - 001, SK - 002, Etc. (customizable) |
| Sink Type | Double - Bowl, Single - Bowl |
| Database Of Laser Cutting Processes | Database Of Laser Cutting Processes |
|---|---|
| Laser Generater System | MAX 3000W |
| Machine Type | Roll Type Fiber Laser Cutting Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Database Of Laser Cutting Processes | Database Of Laser Cutting Processes |
|---|---|
| Laser Generater System | MAX 3000W |
| Machine Type | Roll Type Fiber Laser Cutting Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Energy Consumption | Low |
|---|---|
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Application | Cookware Manufacturing |
| Dimention | 12700mm×1730mm×2400mm (L×W×H) |
| Control System | PLC |
| Function | Riveting The Handles Of Tableware And Cookware |
|---|---|
| Size Of Workpiece | Dia.: φ140~φ400mm |
| Rivet Placement | Manual |
| Size Of Rivet | Dia.: φ4mm~φ8mm |
| Machine Power | Total Power: About 4KW |
| Function | Riveting The Handles Of Tableware And Cookware |
|---|---|
| Size Of Workpiece | Dia.: φ140~φ400mm |
| Normal Axial Force | 12T |
| Main Cylinder Stroke | 100/150mm |
| Rivet Placement | Auto |