| Function | Inner And Outer Polish For Metal Ware |
|---|---|
| Size Of Workpiece | ≤φ600mm×600mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasive Wheel | ≤φ400mm (Dia.) |
| Motor (for The) Power | Workpiece Motor: 1.5kw×1 |
| Speed | Workpiece: 28-140r/min (Adjustable) |
| Function | Outer Polish For Oven Lid |
|---|---|
| Size Of Workpiece | ≤φ400mm×600mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasive Wheel | ≤φ460mm (Dia.)×650mm (Dia.×Thickness) |
| Motor (for The) Power | Abrasive Wheel Motor: 18.5kw×1 |
| Speed | Abrasive Speed: 2000r/min |
| Function | Inner Or Outer Sanding For Metal Ware |
|---|---|
| Size Of Workpiece | φ(160~320)mm×(50~300)mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasivebelt | ≤50m×33mm (L×W) |
| Motor (for The) Power | Abrasive Wheel Motor: 4kw×1 |
| Speed | Workpiece Speed: 70-1450r/min (Adjustable) |
| Function | Outer Polish For Pan |
|---|---|
| Stations | ≤ 12 |
| Size Of Workpiece | ≤φ320mm×260mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasive Wheel | ≤φ450mm×330mm (Dia.×Thickness) |
| Motor (for The) Power | Compensate Pressure Motor: 0.37kw |
| Function | Outer Polish For Pan (bottom, Side & Edge) |
|---|---|
| Size Of Workpiece | ≤φ400mm×300mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasive Wheel | ≤φ460mm(Dia.) |
| Motor Power | Abrasive Wheel Motor: 11kw ×1, 7.5kw×1, 5kw×1 |
| Speed | Abrasive Speed: 2160r/min |
| Features | Automatic, High Efficiency |
|---|---|
| Supply Voltage | 380V ±10% 50HZ |
| Loading Height | 850mm Distance From The Floor |
| Conveyor Belt Conveying Speed | V=0. 5~3.0m/min ( Infinitely Adjustable) |
| Carrying Capacity Of Conveyor Belt | ≥50kg/m² |
| Slide Stroke (mm) | 400 |
|---|---|
| Return Force (kN) | 2000 KN |
| Machine Type | Hydraulic Press Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Function | Inner Polish For Pan |
|---|---|
| Max. Size Of Workpiece | ≤φ220mm×160mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasive Wheel | ≤φ200mm (Dia.)×160mm (Dia.×H) |
| Motor (for The) Power | Y-axle Servo Motor: 0.55kw×1 |
| Speed | Workpiece: 28-140r/min (Adjustable) |
| Function | Edge Cutting Trimming Beading & Pressing For Metal Ware |
|---|---|
| Size Of Workpiece | ≤φ325mm×300mm (Dia.×H) |
| Thickness | ≤0.8mm |
| Motor (for The) Power | Workpiece Motor: 4kw×2 |
| Speed | Workpiece Speed: 28-140r/min (Adjustable) |
| Function | The Rough, Fine And Mirror Polishing Of The Interior Surface Corners Of Various Round Metal Utensils |
|---|---|
| Polishable Part | Can Polish Outside, Bottom Or Edge Of The Workpiece |
| Size Of Workpiece | ≤φ320mm×260mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasive Wheel | ≤φ220mm (Dia.) |
| Speed | Workpiece: 28-140r/min |