| Function | Outer Polish For Pan |
|---|---|
| Stations | ≤ 12 |
| Size Of Workpiece | ≤φ320mm×260mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasive Wheel | ≤φ450mm×330mm (Dia.×Thickness) |
| Motor (for The) Power | Compensate Pressure Motor: 0.37kw |
| Function | Outer Polish For Pan |
|---|---|
| Size Of Workpiece | φ(140-320)mm×(80-260)mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasive Wheel | ≤φ430mm×330mm (Dia.×Thickness) |
| Motor Power | Total Power: 11KW×3 |
| Speed | Abrasive Speed: 2160r/min |
| Function | Inner Polish For Pan |
|---|---|
| Stations | ≤ 10 |
| Size Of Workpiece | ≤φ320mm×250mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasive Wheel | ≤φ200mm (Dia.) |
| Motor (for The) Power | Compensate Pressure Motor: 0.37kw |
| Function | Outer Polish For Metal Cover |
|---|---|
| Stations | ≤ 12 |
| Size Of Workpiece | ≤φ300mm×100mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasive Wheel | ≤φ400mm (Dia.) |
| Motor (for The) Power | Compensate Pressure Motor: 0.37kw |
| Function | Outer Polish For Metal Cover |
|---|---|
| Size Of Workpiece | ≤φ400mm×50mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasive Wheel | ≤φ430mm ×330mm (Dia.×Thickness) |
| Workpiece Holding | Vacuum Adsorption |
| Motor (for The) Power | Workpiece Motor: 0.75kw×2 |
| Function | Inner Or Outer Sanding For Metal Ware |
|---|---|
| Size Of Workpiece | φ(160~320)mm×(50~300)mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasivebelt | ≤50m×30mm (L×W) |
| Motor (for The) Power | Abrasive Wheel Motor: 4kw×1 |
| Speed | Workpiece Speed: 70-1450r/min (Adjustable) |
| Function | Inner Or Outer Sanding For Metal Ware |
|---|---|
| Size Of Workpiece | φ(160~300)mm×(80~300)mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasivebelt | ≤50m×33mm (L×W) |
| Motor (for The) Power | Abrasive Wheel Motor: 4kw×1 |
| Speed | Workpiece Speed: 70-1450r/min (Adjustable) |
| Function | Inner Or Outer Sanding For Metal Ware |
|---|---|
| Size Of Workpiece | φ(100~350)mm (Dia.) |
| Motor (for The) Power | Workpiece Motor: 4kw×2 |
| Workpiece Speed | 1370r/min (Adjustable) |
| Workpiece Holding | Vacuum Adsorption |
| Slide Stroke (mm) | 400 |
|---|---|
| Return Force (kN) | 2000 KN |
| Machine Type | Hydraulic Press Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Slide Stroke (mm) | 400 |
|---|---|
| Return Force (kN) | 2000 KN |
| Machine Type | Hydraulic Press Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |