| Function | The Rough, Fine And Mirror Polishing Of The Outer Surface Corners Of Various Round Metal Utensils |
|---|---|
| Polishable Part | Outside, Bottom Or Edge Of The Workpiece |
| Size Of Workpiece | ≤φ320mm×260mm (Dia.×H) |
| Size Of Abrasive Wheel | ≤φ450mm×330mm (Dia.×Thickness) |
| Speed | Workpiece Speed: 60-140r/min |
| Slide Stroke (mm) | 400 |
|---|---|
| Return Force (kN) | 2000 KN |
| Machine Type | Hydraulic Press Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Packaging Details | Seaworthy Packing |
|---|---|
| Delivery Time | 30-50 working days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 Set/Sets per Year |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Packaging Details | Seaworthy Packing |
|---|---|
| Delivery Time | 30-50 working days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 Set/Sets per Year |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Database Of Laser Cutting Processes | Database Of Laser Cutting Processes |
|---|---|
| Laser Generater System | MAX 3000W |
| Machine Type | Roll Type Fiber Laser Cutting Machine |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Specification | According To Sinks |
|---|---|
| Packaging Details | Seaworthy Packing |
| Delivery Time | 30-50 working days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 Set/Sets per Year |
| Energy Consumption | Low |
|---|---|
| Application | Cookware Manufacturing |
| Production Speed | Adjustable |
| Voltage | 380V |
| Control System | PLC |
| Energy Consumption | Low |
|---|---|
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Application | Cookware Manufacturing |
| Dimention | 12700mm×1730mm×2400mm (L×W×H) |
| Control System | PLC |
| Packaging Details | metal frame with film |
|---|---|
| Delivery Time | 1 month |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Supply Ability | 100 Set/Sets per Month |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Function | Pot Inside Polishing |
|---|---|
| Size Of Workpiece | ≤φ400mm×300mm (Dia.×H) |
| Abrasive Wheel Speed | 2900r/min |
| Max. Size Of Abrasive Wheel | 200mm (Dia.), 160mm (Thickness) |
| Number Of Polishing Stations | 2-16 (According To Customer Requirements) |