| System | Servo |
|---|---|
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Dimension(L*W*H) | 2200*2400*4200mm |
| Weight (T) | 3.5 T |
| Motor Power (kw) | 10 Kw |
| Packaging Details | Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Payment Terms | D/A, L/C, D/P, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 50000 PCS/ Year |
| Place of Origin | China |
| Voltage | 380V |
|---|---|
| Packaging Details | metal frame with film |
| Delivery Time | 1 month |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 100 Set/Sets per Month |
| Rating Working Pressure Of The Hydraulic System | 20Mpa |
|---|---|
| Main Cylinder Force | 1500KN |
| Return Force | 90KN |
| Cushion Force | 500KN |
| Cushion Cylinder Max.pressure | 20MPA |
| Production Speed | Adjustable |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Product Size | Customizable |
| Model Number | SK - 001, SK - 002, Etc. (customizable) |
| Sink Type | Double - Bowl, Single - Bowl |
| Production Speed | Adjustable |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Product Size | Customizable |
| Model Number | SK - 001, SK - 002, Etc. (customizable) |
| Sink Type | Double - Bowl, Single - Bowl |
| Production Speed | Adjustable |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Product Size | Customizable |
| Model Number | SK - 001, SK - 002, Etc. (customizable) |
| Sink Type | Double - Bowl, Single - Bowl |
| Slide Stroke (mm) | 1500 |
|---|---|
| Return Force (kN) | 30 KN |
| Machine Type | Four-column Two-beam Hydraulic Press |
| System | Servo |
| Voltage | 380V/220V Optional |
| Product Type | Double Bowl/Single Bowl (Equal Bowl/Main & Auxiliary Bowl) |
|---|---|
| Installation Type | Top Mount/Customized |
| Bowl Depth | Bowl Depth 250-300mm/Customized |
| Panel Thickness | Stainless Steel, Approximately 1.2-1.5mm (Regular) / 1.8-2.0mm (Thickened)/Customized |
| Weight | 10-15kg/Customized |
| Product Type | Double Bowl/Single Bowl (Equal Bowl/Main & Auxiliary Bowl) |
|---|---|
| Installation Type | Top Mount/Customized |
| Bowl Depth | Bowl Depth 250-300mm/Customized |
| Panel Thickness | Stainless Steel, Approximately 1.2-1.5mm (Regular) / 1.8-2.0mm (Thickened)/Customized |
| Weight | 10-15kg/Customized |