| Brand Name: | Star Power |
| Model Number: | YZ28G0200T |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 100 Set/Sets per Month |
We provide a variety of glass pot lid molding mold, can process different sizes of round pot lid, square pot lid
Product Description:
As a aluminum cookware & glass lid End to End Solutionprovider, Starpower supplies turn-key project, included machinery & molds, consumables, and aluminum cookware & glass lid "know how", manufacturing training & regular production supporting.
Quick Details:
Specifications:
| Operator | 2 |
| Glass Thickness | 3-8mm |
| Productivity(240mm) | 700pcs/H |
| Working Air Pressure | 0.6-0.8Mpa |
| Furnace Length | 8500mm |
| Overall Size | 13800*2500*2200mm |
| Glass Dia. | 120-420mm |
| Weight | 6000KG |
| Power | 215Kw |
| Actual Working Power | 60Kwh |
Advantages:
![]()
![]()
![]()
![]()